Örömmel jelentem, hogy a mai AdatSzalon Cafe eseményen annyian voltunk, hogy a klub nagy kerek asztala már kevés volt, így megtoldottuk két kicsivel! Röviden összefoglalom, hogy én hogy láttam az eseményeket - teljesen objektív összefoglalót azért nem ígérhetek, mert néhány informatikai kérdés már-már kínainak tűnt.
Az első előadást Rónaszéki Péter tartotta, aminek témája a felhőszolgáltatások igénybevétele volt; majd a jelen lévő szakértők - és laikus jogászok - között élénk beszélgetés alakult ki.
Beszélgettünk arról, hogy az ügyvédekre milyen információbiztonsági veszélyek leselkednek, és a jelenlévő szakértők véleménye az volt, hogy ezek közül a felhőszolgáltató a legkisebb - mert pl. egy wifi router beállítása - vagy a beállítás hiánya - is rálátást engedhet az internet szolgáltatónak az adatforgalmunkra. Összességében azonban úgy látjuk, hogy az emberi tényező mindig a legnagyobb veszély, azaz az adatvédelmi vagy információbiztonsági tudatosság hiánya és az ebből eredő hibák.
Végül beszélgettünk egy aktuálisabb témáról, az eKréta rendszer elleni támadásról. A rendszer óriási mennyiségű adatot tartalmaz diákokról, tanárokról, szülőkről, így nagyjából mindenki érintett. Elemeztük, hogy ki lehet az adatkezelő és az adatfeldolgozó a történetben, és ennek megfelelően milyen kötelezettségek terhelik őket.
Végül mindenki nyilatkozott a tiltakozási jogról a készített fényképek vonatkozásában :-)
Köszönöm mindenkinek, aki megtisztelt minket a jelenlétével, várunk titeket a következő AdatSzalonra is!
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése